30/9/12

Φωνάζει ο Φέργκι για τη διαιτησία!

Δυσαρεστημένος από τη διαιτησία στο παιχνίδι με την Τότεναμ, εμφανίστηκε ο Σερ Αλεξ Φέργκιουσον.

Οταν του ζητήθηκε σχετικό σχόλιο, δεν δίστασε να το κάνει, αφού πρώτα υποστήριξε ότι έπρεπε να δοθεί ένα πέναλτι στην ομάδα του: "Εδωσαν τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις. Αυτό είναι προσβολή προς το παιχνίδι. Δε σου δίνεται έτσι η δυνατότητα να κερδίσεις έναν αγώνα.

Έγιναν έξι αλλαγές, ο γυμναστής τους μπήκε μέσα, επομένως, μόνο αυτά είναι τέσσερα λεπτά. Ο τερματοφύλακάς τους πρέπει να ήθελε δύο με τρία λεπτά για κάθε ελεύθερο.

Αυτό ήταν εμφανές προς όλους. Ο διαιτητής είναι υπεύθυνος για τον χρόνο. Είναι γελοίο που βρισκόμαστε στο 2012 και ο διαιτητής είναι ακόμα ο απόλυτος χρονομέτρης", τόνισε χαρακτηριστικά ο 70χρονος τεχνικός στο περιθώριο της εντός έδρας ήττας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από την Τότεναμ (2-3).